Kampaň #PijuPrameny je u konce. Její průběh zhodnotily lázeňské lékařky

13. duben 2023

Akce lázeňského města Karlovy Vary s názvem #Pijuprameny byla zaměřená především na místní obyvatelé. V čem spočívá a proč vlastně vznikla? Nejen na to nám odpověděly lázeňské lékařky MUDr. Stanislava Maulenová a MUDr. Marie Rebjonková.

Zhruba 600 dobrovolníků žijících v Karlových Varech v minulých týdnech popíjelo léčivé prameny. Nebylo to jen tak, vyzkoušeli si totiž tzv. pitnou kúru, kterou jim předepsali právě lázeňští lékaři

Z rozhovoru se dozvíte, jak se taková pitná kúra předepisuje, pro koho je vhodná a s čím vám může pomoci. Moderátorka Pavlína Kyselová se lékařek ptala také na to, jaká byla motivace lidí, kteří se zapojili, a zda pití léčivé vody naplnilo jejich očekávání.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.