Jeden z nejlepších barmanů světa míchá drinky v Karlových Varech

17. listopad 2023

Jan Šebek je nejlepší český barman. Drinky pro své hosty připravuje v legendárním Grandhotelu Pupp. Na nedávném světovém šampionátu v brazilském Sao Paulu se umístil mezi TOP 5 barmany.

Šéfbarman Becher’s Baru v karlovarském Grandhotelu Pupp Jan Šebek reprezentoval na sklonku září v brazilském São Paulu na globálním finále prestižní barmanské soutěže World Class. Ačkoliv trofej pro vítěze nakonec zdvihl nad hlavu Kanaďan Jacob Martin, ani on se domů nevrátil s prázdnou. Zvítězil v kategorii One Step Beyond Challenge, jejímž smyslem bylo ukázat mnohostranné využití whisky v koktejlech.

„Obavy tam byly, byl to tlak. Odjížděl jsem tam ale s nadšením, že po pěti letech mám možnost reprezentovat Českou republiku a budu dělat to nejlepší, co můžu. Hodně mi pomohlo, že soutěžím už pět let, nasbíral jsem spoustu zkušeností. Ve výsledku za úspěchem ale stála dennodenní příprava,“ prozradil Jan Šebek v rozhovoru s Radimem Jehlíkem.

Jaká byla konkurence, jak se dá na takové mistrovství připravit a který koktejl připravuje nejradši? I to uslyšíte v rozhovoru!

autoři: Radim Jehlík , nkr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...