Jack domov našel. V útulku ale dál čeká na druhou šanci jeho sestra Jackie

12. duben 2023

Pořad Zlomené psí duše zavítal také do útulku Bety v Ostrově na Karlovarsku. Přes rok tu čekal na svůj domov osmiletý Jack.

„Jack je kříženec labradora asi osm let starý, je kastrovaný a dostal se sem asi před jedním rokem spolu se svojí sestrou. Je docela aktivní, pozorný, snaží se komunikovat. Umí základní povely a je spíš submisivní,“ uvedl Marek Šinkovič z útulku Bety.

Čtěte také

Starší kříženec si postupně v útulku zvykal na lidskou společnost i na vlídné zacházení. Vzhledem k jeho stáří a velikosti o něj ale mnoho lidí zájem nemělo. Přesto se na něj štěstí nakonec usmálo, a jeho příběh má šťastný konec. Už několik dní se těší z nového domova.

Znamenalo to pro něj ale opuštění sestry Jackie, která stále na svou druhou šanci v útulku čeká.

autoři: Jana Strejčková , nkr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.