Humorista Mirek Vostrý zve na františkolázeňský Mezinárodní festival kresleného humoru

24. červen 2020

Už Aristoteles tvrdil, že tajemství humoru je v překvapení. Město Františkovy Lázně ve spolupráci s Klubem kreslířů a humoristů si pro nás jedno takové překvapení připravily, a to 5. ročník mezinárodního festivalu kresleného humoru. 

Naším hostem byl Mirek Vostrý, předseda Klubu kreslířů a humoristů, šéfredaktor magazínu humoru a satiry TAPÍR a organizátor Mezinárodního festivalu kresleného humoru ve Františkových Lázních.

Festival kresleného humoru se skládá z výstavní a hodnotící části, která bude probíhat ve dnech 6. – 11. 7. 2020. Všechny kreslené vtipy budou v těchto dnech vystaveny na Národní třídě a kromě odborné poroty budou moci svoji cenu udělit i návštěvníci Františkových Lázních. Ve dnech 10. a 11. 7. bude festival doplněn o bohatý kulturní program, pro všechny občany a návštěvníky lázní spojený s vyhlášením vítězů v jednotlivých kategoriích.

Více v rozhovoru:

autoři: Veronika Albrechtová , nkr , Andrea Vajnar | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.