Hasiči ze Staré Role oslaví 140 let

28. březen 2013

Sbor dobrovolných hasičů Stará Role oslaví už brzy 140 let. Tento spolek tak patří mezi nejstarší v České republice. Za celou dobu existence prošly jeho řadami tisíce členů. Dnes tento sbor čítá 35 dobrovolníků, z toho pět žen. Výjezdní jednotku pak tvoří 15 mužů, kteří zasahují nejen při požárech, ale také při dopravních nehodách, živelných katastrofách a podobně.

V rámci příprav na oslavy výročí se starorolští hasiči setkali s primátorem města Petrem Kulhánkem, který jim při této příležitosti předal stuhu na historický prapor. Během neformálního rozhovoru, ke kterému přišli shodou okolností jen pár hodin po nočním zásahu u požáru podkrovního bytu v centru města, byla řeč o práci dobrovolných hasičů, o nejnáročnějších zásazích poslední doby a také o historii sboru ve Staré Roli.

„Existence dobrovolných hasičů je naprosto nezastupitelná. A jejich práce je o to cennější, že jí věnují svůj volný čas“, řekl primátor Karlových Varů Petr Kulhánek.

Sbor dobrovolných hasičů Stará Role byl založen 1. května 1873. Velké výročí oslaví sérií akcí v sobotu 4. května, příhodně v den svatého Floriána - patrona hasičů. Zřizovatelem sboru je město Karlovy Vary.

autor: Radim Jehlík
Spustit audio