Dva měsíce nepříjemných objížděk. Most u Jesenice musí projít rekonstrukcí

Hlavní silniční trasu z Chebu do Mariánských Lázní čeká o prázdninách uzavírka. ŘSD připravuje rekonstrukci mostu u přehrady Jesenice. Plánovaná omezení budou platit pro osobní a nákladní dopravu.

Ředitelství silnic a dálnic musí opravit most přes bezpečnostní přeliv přehrady Jesenice. Most je v podstatě částí vodního díla a v současné době je ve špatném stavu. Samotné práce by měly trvat přibližně dva měsíce.

S opravami mostu se mělo začít na začátku prázdnin. Od stejného termínu měla navíc platit v přilehlém úseku úplná uzavírka silnice pro osobní i nákladní dopravu. Jenže zhotovitelská firma projekt nedokázala připravit včas a opravy mostu včetně se odsouvají na pozdější termín.

Do konstrukce mostu zatéká

Na základě diagnostického průzkumu bylo zjištěno, že do mostní konstrukce shora zatéká. Lokálně dochází ke vzniku a rozvoji koroze ocelové výztuže a porušení krycí vrstvy betonu. Na mostě budou vybudovány nové nosné konstrukce.

Podle karlovarského ředitele správy ŘSD Lukáše Hnízdila by mohla uzavírka začít příští týden. Není ale vyloučeno, že to bude až někdy v polovině července. Přesný termín k dispozici zatím není.

Nejprve dojde k úplné uzavírce mostu. Následně bude doprava vedena kyvadlově. Oprava mostu potrvá do října 2024. Objízdná trasa pro všechna vozidla povede přes Lipoltov.

Objízdná trasa nebude pro každého

Už teď je jasné, že to bude objižďka velmi nepříjemná. Povede totiž po úzkých cestách, na kterých jsou v prudkém klesání ostré serpentiny. To bude vzhledem k velkému provozu kamionů na této trase nebezpečné.

Není také vyloučeno, že v kritickém úseku v Lipoltově budou dopravu řídit semafory. Obyvatelé Tuřan se také bojí, aby některé kamiony nezabloudily na cestu do historické březové aleje. Stromořadí je totiž obnovené a na úzké cestě jsou navíc takzvané výhybny. Těžké kamiony tudy prakticky nedokážou projet, aniž by něco nepoškodily.

Spustit audio