Dům dětí a mládeže Karlovy Vary jde s dobou. Mezi trendy kroužky patří technika i sport

11. listopad 2021

Dům dětí a mládeže Karlovy Vary je školské zařízení, které už několik let zajišťuje výchovné, vzdělávací, zájmové a další činnosti pro žáky, studenty a další. Společnost se vyvíjí a nová doba žádá nové věci, co všechno dnes organizace nabízí?

„Snažíme se reagovat na trendy dnešní doby. Zapojujeme aktivity, které vyhovují dětem. Nejrůznější elektro kroužky a technika – to je to, co děti baví. Děti se ale stále vracejí a zůstávají u sportu. Takže je spousta sportovních kroužků, které děti naplňují,“ uvedla ředitelka Dana Babincová.

Zájmové kroužky mohou navštěvovat už děti od 3 let. „Mám kolegyni, která se soustředí na předškolní děti. Nejlépe od 4 let u nás děti mohou navštěvovat zájmové kroužky. Cílíme hlavně na základní školy. 80 procent naší klientely jsou děti od 6 do 15 let,“ řekla Babincová.

Dům dětí a mládeže pořádá také nejrůznější akce nejen během školního roku. Jaké? To prozradila v rozhovoru ředitelka Dana Babincová.

autoři: Pavlína Kyselová , nkr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová