Dům dětí a mládeže Karlovy Vary jde s dobou. Mezi trendy kroužky patří technika i sport

11. listopad 2021

Dům dětí a mládeže Karlovy Vary je školské zařízení, které už několik let zajišťuje výchovné, vzdělávací, zájmové a další činnosti pro žáky, studenty a další. Společnost se vyvíjí a nová doba žádá nové věci, co všechno dnes organizace nabízí?

„Snažíme se reagovat na trendy dnešní doby. Zapojujeme aktivity, které vyhovují dětem. Nejrůznější elektro kroužky a technika – to je to, co děti baví. Děti se ale stále vracejí a zůstávají u sportu. Takže je spousta sportovních kroužků, které děti naplňují,“ uvedla ředitelka Dana Babincová.

Zájmové kroužky mohou navštěvovat už děti od 3 let. „Mám kolegyni, která se soustředí na předškolní děti. Nejlépe od 4 let u nás děti mohou navštěvovat zájmové kroužky. Cílíme hlavně na základní školy. 80 procent naší klientely jsou děti od 6 do 15 let,“ řekla Babincová.

Dům dětí a mládeže pořádá také nejrůznější akce nejen během školního roku. Jaké? To prozradila v rozhovoru ředitelka Dana Babincová.

autoři: Pavlína Kyselová , nkr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.