Do sokolovského útulku se dostal od majitelů. Monty potřebuje řád a pochopení

1. březen 2023

V záchytném zařízení Městské policie Sokolov na ranči Vránov na svého nového pána čeká černý kříženec Monty. Do kotce útulku se dostal z důvodu nezvládnuté výchovy.

Monty je asi 2 až 3 roky starý pes. Vypadá jako velký knírač, ale je to kříženec českého fouska a bernského salašnického psa. Je to relativně akční a kontaktní pes, který se ale ohradí, když se mu něco nelíbí. Není to typický „mazlík“.

„Dostal se k nám přímo od majitelů, protože pořídit si křížence, není vždy dobrý nápad. Vždy je to nepopsaný list. Tohoto psa si pořídil starší pár. Určitě to nebyl nemilovaný pes, nebyl to pes, kterému by se nevěnovali. Ale chtěli mazlíka a on je velice opatrný na svůj prostor,“ uvedla pracovnice sokolovského útulku Vanda Říhová.

Monty už jednou v adopci byl. Má rád svůj klid, rád spolupracuje, potřebuje pravidla a pak rád vyhoví. Není vhodný do bytu – nebo v něm bude potřebovat svoje místo, kde nebude rušený. „Ten pes potřebuje své místo, kde ho nikdo nebude rušit,“ potvrdila Říhová.

Při výběru psa z útulku by měli podle ní lidé dbát hlavně na povahu psa a nic neuspěchat.

autoři: Jana Strejčková , nkr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.