Co vás zajímá?

13. květen 2003

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Než si ale vyrazíme užívat - ať už v Čechách nebo v zahraničí, měli bychom pamatovat na některé důležité věci k ochraně zdraví. Mezi ty nejzákladnější patří cestovní pojištění, k těm dalším pak například očkování před cestou do některých zahraničních zemí nebo základní vybavení lékárničky, která by měla být součástí našich zavazadel. Pokud nevíte co si sebou na cesty vzít za léky nebo kam si dojít například pro očkování proti žluté zimnici, poslouchejte dnes krátce pro 18. hodině diskusní pořad Co vás zajímá. V něm si bude Jana Kosová o zmíněných záležitostech povídat s lékařkou Danielou Fránovou z Krajské hygienické stanice a řeč přijde i na další problém, který je s létem neodmyslitelně spjatý - klíšťata. Hovořit se bude jak o infekčních chorobách, které přenášejí, tak o způsobech, jak se nepříjemných roztočů zbavit. K dispozici vám bude známá telefonní linka 377 488 222.

autor: kos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...