Brána do nitra Země nabízí několik zajímavých zastavení od Chebu až po Německo

17. září 2021

Největší audioportál na českém internetu

Goethův naučný lesopark | Foto: Slavomír Kubeš, ČTK

Turistický tip nás zavedl do Chebu, do blízkosti vodní přehrady Skalka. Právě tady najdete Goethův naučný lesopark, který vznikl v rámci přeshraničního projektu a stejnojmenné stezky Brána do nitra Země.

Jedním ze zastavení Brány do nitra Země je Goethův naučný lesopark. Najdete ho nad chebskou vodní přehradou Skalka. Kromě relaxace a vyžití v přírodě, za kterým sem míří převážně rodiny s dětmi, nabízí zároveň mnoho zajímavých informací z oblasti geologie nebo historie.

„Lesopark je tvořen několika tématickými tabulemi. Pomyslně začíná mapou, která vám ukáže, kde stojíte a co všechno v rámci projektu a stezky Brána do nitra Země můžete najít,“ uvedla projektová manažerka z Městského úřadu v Chebu Miroslava Novotná Petříková.

Součástí stezky je také historické centrum Chebu, Komorní Hůrka, Soos u Františkových Lázní a německý Fichtelberg, kde je návštěvnická štola. „Je to velmi přívětivé pro odborníky i rodiny s dětmi. Pomocí naučných tabulí se snažíme jim zpříjemnit běžnou procházku a zároveň jim dát možnost, aby se něco dozvěděli,“ doporučuje manažerka.

autoři: Jana Strejčková , nkr

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.