Brána do nitra Země nabízí několik zajímavých zastavení od Chebu až po Německo

17. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Goethův naučný lesopark

Turistický tip nás zavedl do Chebu, do blízkosti vodní přehrady Skalka. Právě tady najdete Goethův naučný lesopark, který vznikl v rámci přeshraničního projektu a stejnojmenné stezky Brána do nitra Země.

Jedním ze zastavení Brány do nitra Země je Goethův naučný lesopark. Najdete ho nad chebskou vodní přehradou Skalka. Kromě relaxace a vyžití v přírodě, za kterým sem míří převážně rodiny s dětmi, nabízí zároveň mnoho zajímavých informací z oblasti geologie nebo historie.

„Lesopark je tvořen několika tématickými tabulemi. Pomyslně začíná mapou, která vám ukáže, kde stojíte a co všechno v rámci projektu a stezky Brána do nitra Země můžete najít,“ uvedla projektová manažerka z Městského úřadu v Chebu Miroslava Novotná Petříková.

Součástí stezky je také historické centrum Chebu, Komorní Hůrka, Soos u Františkových Lázní a německý Fichtelberg, kde je návštěvnická štola. „Je to velmi přívětivé pro odborníky i rodiny s dětmi. Pomocí naučných tabulí se snažíme jim zpříjemnit běžnou procházku a zároveň jim dát možnost, aby se něco dozvěděli,“ doporučuje manažerka.

autoři: Jana Strejčková , nkr
Spustit audio