Alejí roku 2018 se stala Alej přátelství u Sokolova

14. leden 2019 08:00

Vítěznou alejí osmého ročníku ankety Alej roku se stala dubová Alej přátelství u jezera Medard u Sokolova. Získala přízeň 1 592 hlasujících, a stala se nejoblíbenější alejí roku 2018 v Karlovarském kraji i v celé republice. 

„V osmém ročníku soutěžilo 92 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky, kterým svůj hlas poslalo více než 9 tisíc lidí. Jedná se o dosud nejvyšší počet nominovaných alejí v historii ankety. Velmi nás těší, že lidé mají o aleje a naši krajinu čím dál větší zájem,“ říká Karolina Kostićová z Arniky.

Spolek Arnika, který je vyhlašovatelem soutěže, k vítězné aleji na jaře umístí pamětní ceduli.

Alej přátelství u jezera Medard blízko Sokolova byla vysázena teprve loni. V anketě tedy stejně jako v předchozím ročníku zvítězila mladá alej. Hlasující tak ocenili snahu místních lidí, kteří vysadili ke stému výročí republiky sto dubů.

Cílem ankety Alej roku je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Lidé objevují nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorňují na ta, kterým hrozí zánik, a představují mladé aleje, které společně vysázeli.

autor: nkr | zdroj: Arnika
Spustit audio