ŽIVĚ Z ODTAJNĚNÉHO MÍSTA: Cesta okolo Česka zamířila do Hospitálu Kuks a na jarmark

30. červenec 2022

Dalším přímým přenosem jsme vás zavedli do Královéhradeckého kraje. Údolím protéká řeka Labe a v blízkosti se nachází proslulé Safari.

Místem prochází železniční trať a kdysi bývalo spojeno s lázeňstvím. Jeho zakladatelem je hrabě František Antonín Špork. Místo je mimo jiné proslulé bohatou sochařskou výzdobou z dílny Matyáše Bernarda Brauna. Přesně to byly indicie, které jsme vám každý všední den v letním projektu Cesta okolo Česka ve vysílání v 9:45 napovídali. V sobotu jsme byli na Hospitálu Kuks a tradičním jarmarku.

Pavel Kudrna si pozval k mikrofonu kastelána Hospitálu Libora Švece, pořadatele jarmarku Dominika Haže, Vojtěcha Krátkého a Dušana Erlebacha, který mluvil o Muzeu automoto veteránů. Poslechněte si v záznamu pořadu.

autoři: Pavel Kudrna , djo
Spustit audio

O soutěži

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.