Zima přináší konec turistické sezony na hradech a zámcích. Některé památky si ale připravily mimořádné prohlídky

12. listopad 2019 10:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bečov nad Teplou s impozantním hradem a zámkem v jednom

Většina hradů a zámků s koncem října, nástupem zimního období, zavírá své brány a návštěvníky přivítá zase až s příchodem jara. Některé památky v našem regionu ale připravily speciální prohlídky.

Památkami, které můžou zájemci navštívit, jsou například zámek Kynžvart nebo Státní hrad a zámek v Bečově nad Teplou.

Zámek Kynžvart nabízí prohlídky dvou tradičních okruhů. Jedná se o zámecké interiéry Metternichů se vzácnými uměleckými díly. Návštěvníci mohou nahlédnout také do pracovny nebo jídelny, kde je umístěna rodová galerie. Druhý okruh zavede zájemce do muzea a kabinetu kuriozit. Tady jsou k vidění samurajské zbraně, nástroje kata nebo dvě egyptské mumie. Mimořádné prohlídky se na Kynžvartu konají až do konce listopadu každé úterý a čtvrtek ve 13 a v 15 hodin.

V Bečově je přístupný pouze okruh, který návštěvníky zavede k relikviáři svatého Maura. Tato unikátní schránka na ostatky je tu vystavována od roku 2002. Spolu s korunovačními klenoty se jedná o nejcennější zlatnickou památku České republiky. Prohlídkový okruh nabízí informace o vzniku této památky, o její historii, ale také třeba zajímavosti z doby restaurování a podrobnosti o její finální výzdobě. Do Bečova můžou zájemci přijet do konce listopadu ve středu a v pátek, prohlídky začínají vždy v 10 a ve 14 hodin.

autoři: Jitka Čmoková , Naďa Krásná | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio