Vesnicí roku Karlovarského kraje se stal Hazlov. Postupuje do celostátního kola

Zřícenina zámku Hazlov
Zřícenina zámku Hazlov

Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2019 se stal v Karlovarském kraji Hazlov u Aše. Obec obdrží Zlatou stuhu a bude hájit barvy regionu v celostátním kole 25. ročníku soutěže.

Zřícenina zámku Hazlov

Do krajského kola Vesnice roku se letos přihlásilo 22 obcí. „Myslím, že velký kus práce za sebou mají všechny přihlášené obce, a těší mě vítězství Hazlova i další udělené ceny. Úspěch v této soutěži není jenom důkazem schopností starostů, ale především je to aktivita občanů a jejich chuť zapojit se do dění v obci. S radostí se s lidmi z Hazlova setkám právě při oslavě zisku titulu a postupu do celostátního kola,“ uvedla Jana Mračková Vildumetzová, hejtmanka Karlovarského kraje.

Výsledek hodnocení nadchl starostku Hazlova Lenku Dvořákovou: „Mám ohromnou radost, je to pochvala a ocenění pro všechny naše šikovné a aktivní občany, kteří se podílejí na životě v obci. Jednou z nejhezčích akcí u nás je Den dětí, do jehož organizace se zapojují opravdu všechny spolky. Moc všem děkuji, že jsme dokázali uspět,“ uvedla. Slavnostní ceremoniál předání Zlaté stuhy se v Hazlově uskuteční v průběhu srpna.

Krajského kola soutěže se mohly účastnit všechny obce vesnického charakteru, které mají do 7500 obyvatel a vlastní dokumenty zabývající se rozvojem obce. Držitele titulu i ostatní oceněné obce vybírá hodnotitelská komise, kterou v tomto ročníku vedla Rita Skalová, starostka města Skalná, jež v soutěži zvítězilo v roce 2017.  Hodnotí se především aktivita občanů, společenský život, občanská vybavenost a péče o veřejná prostranství, ale i využití informačních technologií.

Výsledky celostátního kola budou vyhlášeny 14. září 2019 na Jarmarku venkova v Luhačovicích. Do letošního ročníku Vesnice roku se přihlásilo celkem 205 obcí z celé ČR.

Spustit audio
autoři: Monika Červená, Naďa Krásná|zdroje: Krajský úřad Karlovarského kraje, Český rozhlas Karlovy Vary, Obec Hazlov