V Kynšperku nad Ohří vyroste nová klubovna skautského oddílu

4. červen 2024 10:15

Skautský oddíl v Kynšperku na Sokolovsku bude v následujících dvou letech fungovat v provizoriu. Připravuje totiž výstavbu nové základny.

Původní stavba klubovny v Kynšperku šla k zemi

V Kynšperku nad Ohří začala demolice staré budovy z 30. let 20. století místního skautského oddílu Lípa. Nahradit by ji měla nová, která bude ale původní stavbě podobná.

„Chtěli jsme se nad tím zamyslet trochu koncepčně, a proto jsme si nechali vypracovat architektonický návrh, aby nám sem ta budova dobře zapadla, a zároveň jsme využili zahradu, kterou tady máme. Nakonec ta nová budova bude velmi podobná té původní, stát bude na stejném místě a vzhled chceme zachovat,“ říká vedoucí skaut Ladislav Soukup.

Skauti už si díky brigádám vydělali na projekt a stavební povolení. Teď musí ale pozemek pod starou klubovnou vyčistit a připravit pro novou výstavbu. „Začali jsme včas. K nové budově nám ale samozřejmě chybí dost práce a finančních prostředků. Zakládáme účet, na který bychom chtěli sbírat příspěvky od dárců a čeká nás i spousta práce se sháněním dotací a jiných finančních prostředků,“ vysvětlil vedoucí.

Stav klubovny v dubnu 2024

Výstavba by podle něj mohla začít do dvou let. Do té doby bude oddíl fungovat v provizorních podmínkách. „Tady se sluší poděkovat městu Kynšperk nad Ohří, dalo nám k dispozici prostor, kde můžou probíhat schůzky a zároveň prostor, kde uložit táborové oddělení,“ dodal Soukup.

autoři: Zdeněk Trnka , nkr
Spustit audio