V Karlových Varech vznikla nová geologická stezka

13. září 2023 11:25

Třiadvacet zastavení s exponáty a naučnými tabulemi – tak vypadá nová geologická stezka, která tři roky vznikala v lázeňských lesích v Karlových Varech. 

Projít se v lese a zároveň se něco dozvědět o horninách teď můžou lidé v Karlových Varech. Na tříkilometrové trase mezi Hřbitovní ulicí a Goethovou vyhlídkou vznikla nová geologická stezka. Vytvořily ji Lázeňské lesy a parky ve spolupráci s Muzeem Karlovy Vary.

Lidé se po cestě dozvědí podrobnosti o horninách, které se běžně vyskytují na různých místech v regionu. Součástí je víc než dvacet exponátů označených informačními cedulemi. „Dole u hřbitova najdete ty nejstarší horniny. Tím, jak půjdete výš, tak je velká skupina vulkanických hornin většinou z Doupovských hor, úplně na vrchu pak najdete ty nejmladší třeba z Komorní hůrky nebo úplně nejmladší vřídlovec,“ uvedl autor projektu Jan Matějů z karlovarského muzea.

Lázeňské lesy a parky teď dokončují poslední detaily, aby vše bylo připravené na slavnostní otevření, které je naplánované na čtvrtek v 16:30. „Dokončit se musí finální podstavec pod vzorek vřídlovce. Všechny vzorky už jsou usazený, mají svoje tabule. Může se už kdokoliv přijít podívat,“ doplnil Matějů.

autoři: Dominik Hron , nkr
Spustit audio