Sokolovský zámek zve šikuly do světa kostiček

2. listopad 2021 08:35

Návštěvníci sokolovského muzea si tam mohou postavit třeba domek, letadélko, autíčko nebo žirafu. Část prostor zámku, kde je právě výstava Svět kostiček aneb Seva český fenomén, se stala hernou. 

V prvním patře mohou obdivovat návštěvníci třeba zmenšenou vilu, hasičskou zbrojnici, modely aut a zvířat. „Výstavu nám nainstaloval Petr Šimr, který už od dětství miloval modely stavebnice,“ poznamenala muzejnice Jitka Třísková, která má na starost práci s dětmi.

Školáci plní různé úkoly v pracovních listech, které dostanou. V další části areálu zámku si v suterénu mohou postavit vlastní výtvory.

Jednou z kuriozit je kostlivec. „Měří metr sedmdesát osm a je to jedna z kuriozit a rekordů. Jenom na klouby bylo použito dva tisíce kostiček,“ dodala Třísková. 

autor: Josef Šorfa
Spustit audio