Retromuseum v Chebu vystavuje slavné orientační systémy v české architektuře
Návštěvníci chebského Retromusea se mohou těšit na výstavu, která je zavede do prostředí pražského metra. Výstava s názvem Informační a orientační systémy v české architektuře 70. a 80. let ukazuje, jak v minulosti vypadaly informační tabule a panely, které usnadňovaly pohyb cestujících nejen v metru, ale i v dalších veřejných prostorách.
Čtěte také
Expozice zahrnuje řadu dobových exponátů, mezi kterými nechybí fotografie a panely. Tyto artefakty byly součástí orientačních systémů obchodních domů, jako byl Máj nebo Kotva. K vidění jsou také systémy, které byly použity na některých pražských sídlištích, například v oblasti Jižního města.
Součástí výstavy jsou také designérské návrhy a pracovní dokumentace pro velké pražské stavby, jako je Palác kultury - dnešní Kongresové centrum, hlavní nádraží nebo pražské metro. „Výstava navíc přináší dosud nepublikované pracovní skici a originální piktogramy s názvy stanic, které vytvořili Jiří Rathouský a Rostislav Votruba,“ informoval kurátor výstavy, grafický designer Pavel Coufalík.
Výstava Informační a orientační systémy v české architektuře 70. a 80. let je k vidění v chebském Retromuseu až do začátku března. Podrobnosti jsou zájemcům k dispozici na stránkách muzea.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.