Rekonstrukce základní umělecké školy v Chodově na Sokolovsku se zpozdí o několik týdnů

15. duben 2021 10:50

Rekonstrukce základní umělecké školy v Chodově na Sokolovsku skončí déle, než měla. Důvodů je několik. Například větší potřeba sanace objektu nebo pandemie koronaviru, kdy postupně onemocněli dělníci nebo museli do karantény.

Stěhování školy do nových prostor tak bude až na podzim. „Původní předpokládaný termín byl, že bychom výuku zahájili v září letošního roku. Po dohodě se stavbou a ředitelkou základní umělecké školy jsme se domluvili, že školu předáme do užívání v říjnu. Škola se postupně přestěhuje a žáci by nastoupili od ledna roku 2022,“ potvrdil starosta Patrik Pizinger z hnutí Místní.

Prostory základní školy prošly přestavbou vnitřních prostor. V přízemí vznikl například koncertní a taneční sál. V prvním patře bude vedení školy a také učebna hudební nauky a výchovy. Třída výtvarníků a učitelů klavíru.

Škola se proměnila také na první pohled. Její nová fasáda je inspirována původní historickou podobou budovy, kterou dostala v roce 1898. Na fasádu se vrátily také ozdobné prvky nebo římsy.

Posunutí termínu dokončení prací nebude mít podle vedení města vliv na konečnou cenu zakázky. Ta by měla být kolem 44 milionů korun.

autoři: Andrea Strohmaierová , Jitka Brožková , nkr | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio