První české gymnázium v Karlových Varech projde rekonstrukcí

6. srpen 2014

Studenti Prvního českého gymnázia v Karlových Varech se mohou těšit na novou aulu, knihovnu, učebny a šatny. Začala totiž výstavba západního křídla budovy, která je podpořena z ROP Severozápad. Karlovarský kraj přispěje na akci více než sedmi miliony korun.

Budova Prvního českého gymnázia v Karlových Varech, která pochází z roku 1962, projde významnou proměnou. Na místě takzvané školičky, která je umístěna v západní části traktu, vyroste zcela nový objekt. Ten stávající již nevyhovoval dispozičním, technickým ani hygienickým požadavkům.

„Podařilo se nám získat dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad ve výši více než 42 milionů korun. Karlovarský kraj se bude na realizaci projektu podílet 15 %, tedy částkou přesahující 7 milionů korun,“ uvedl ředitel gymnázia Zdeněk Papež.

Čtěte také

Součástí nového západního křídla bude aula, která nabídne prostor pro vzdělávací, kulturní a jiné společenské akce školy, včetně akcí pro veřejnost. Studenti se pak dočkají nových výtvarných ateliérů, hudeben, jazykových učeben, šaten a pedagogové ocení nové kabinety.

Přesto, že jednotlivá podlaží školy jsou připravena pro imobilní osoby, škola jako celek není bezbariérová. Z tohoto důvodu bude vybudován i nový výtah.

Vizualizace rekonstrukce a dostavby Prvního českého gymnázia v Karlových Varech

V rámci projektu je pak naplánována i změna některých vnitřních dispozic školy. Stavebními úpravami projde vstupní trakt budovy a počítá se i s vybudováním patrové nadstavby, kde bude umístěna knihovna, čítárna, studovna a oddychový prostor pro studenty.

„Během letních prázdnin dojde k demolici tzv. školičky, přičemž na jejím místě budou položeny základy pro nový objekt západního křídla, který zde v brzké době vyroste. Na další letní prázdniny pak máme naplánovanou rekonstrukci šaten v hlavní budově školy a bezbariérové úpravy. Předpokládáme, že projekt bude dokončen v listopadu příštího roku,“ doplnil ředitel gymnázia Zdeněk Papež.

autor: Radim Jehlík
Spustit audio