Primátorkou Karlových Varů je opět Andrea Pfeffer Ferklová
Primátorkou Karlových Varů bude opět Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). Na dnešním ustavujícím zasedání zastupitelstva obhájila funkci, kterou zastávala už v uplynulých čtyřech letech.
V devítičlenné radě bude pět uvolněných, tedy plně placených radních, a to primátorka, tři náměstci a jeden uvolněný radní. Koalice má v 35členném zastupitelstvu 23 křesel.
Čtěte také
Prvním náměstkem primátorky bude znovu, stejně jako v předešlém období, Tomáš Trtek (ANO). Dalším náměstkem za ANO bude Martin Dušek. Karlovaráci budou mít náměstka Miroslava Vaňka. Uvolněným radním bude Petr Bursík (ODS za koalici Spolu). V radě má ANO šest členů, Karlovaráci dva a Spolu jednoho.
Opozice poukázala na to, že náměstek Vaněk se do zastupitelstva dostal až poté, co se mandátu vzdal jeho kolega z kandidátky Jakub Novotný. Připomněla i to, že ve vedení města bude nadále Petr Bursík, který je stále trestně stíhaný v korupční kauze týkající se rozdělování dotací agentury CzechTourism.
Komunální volby v Karlových Varech vyhrálo ANO, získalo 14 mandátů v zastupitelstvu, které má 35 členů. Druzí skončili Karlovaráci s pěti mandáty. Třetí SPD získala čtyři zastupitele. Čtvrté Spolu má čtyři mandáty, čtyři zastupitele má KOA. Šestí jsou Piráti se dvěma mandáty. Sedmou příčku obsadil STAN se dvěma zastupiteli. Voleb se zúčastnilo 37,67 procenta voličů.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V pondělí nechoďte do školy, hrozil zahraniční student útokem na VŠE. Česko ho vyhostilo
-
Europoslanec Dostál pojede na oslavy konce války do Moskvy. ‚Zapomínáme na sovětské padlé,‘ řekl
-
Dekarbonizace je jen nástroj. Konečným cílem je blahobyt lidí, říká exprezident Kostariky
-
‚Ministerstvo přehodnotilo své stanovisko.‘ Válek zahájí velkou kontrolu ve FN Motol