Přestavba mostu na frekventované cyklostezce na Přebuzi je hotová

Rekonstrukci má za sebou most na cyklostezce z Přebuzi na Chaloupky. Turistům cestování komplikovala nevyhovující konstrukce, která znemožňovala průjezd přes řeku Rolavu.

Vzhledem k finanční náročnosti pro město se opravy ujal Karlovarský kraj. Celá akce vyšla na více než 6,5 milionu korun.

„Stávající most sloužil turistům, kteří naši lokalitu celoročně hojně navštěvují, přes sto let. Byl tedy ve špatném technickém stavu a jeho oprava byla již nezbytně nutná. Doufáme, že nová konstrukce zlepší komfort návštěvníků a že si turisté pobyt v Přebuzi a okolí užijí naplno,“ doplnil starosta Přebuzi Martin Bruoth.

Autor projektové dokumentace Marcel Zoufálek navrhl nový most tak, aby unesl těžkou techniku, která tudy v zimě projíždí kvůli úpravě zimních běžeckých tras, a zároveň aby zapadl do okolní krajiny a nepůsobil rušivě.

Opravy se týkaly stávající spodní stavby i nosné konstrukce mostu

Výsledkem jsou nové železobetonové opěry obložené kamenem a dubové mostiny z lepených trámů doplněné o dřevěné zábradlí. Zvolené materiály, včetně ošetření dřeva a ostatních povrchů, odpovídají náročným klimatickým podmínkám a stejně tak respektují jedinečnost krušnohorské přírody.

Vzhledem k tradičně vysokému zájmu o cykloturistiku plánuje Karlovarský kraj další investice do rozvoje cyklistické infrastruktury. Na páteřní Cyklostezce Ohře letos projde rekonstrukcí lávka v Mostově a počítá se také s jejím prodloužením.

Nový úsek, na který kraj získal dotaci z Integrovaného regionální operačního programu, propojí Karlovy Vary s cyklostezkou Všeborovice - Šemnice. Výstavba již probíhá a dokončena bude v první polovině příštího roku.

Spustit audio