Přes 400 lidí zavítalo do budovy Českého rozhlasu Karlovy Vary

22. květen 2023

Český rozhlas přivítal tisíce návštěvníků. Při příležitosti stého výročí od začátku pravidelného vysílání v sobotu uspořádal Den otevřených dveří.

Posluchače provedly tváře a hlasy rozhlasu budovami na pražských Vinohradech i ve všech regionálních stanicích. Víc než čtyři sta návštěvníků zavítalo taky do budovy Českého rozhlasu Karlovy Vary a největším lákadlem byly prohlídky vysílacích studií.

Na programu Dne otevřených dveří byla také řada akcí v zahradě v Zítkově ulici. Nechyběla autogramiáda moderátorů a spisovatele Emila Hrušky i ochutnávka dezertů Střední živnostenské školy Sokolov nebo piva Rudohor. K dobré náladě zahrála kapela Roháči a zazpíval tenorista Petr Hodek.

Pro děti bylo připravené malování na obličej, prohlídka sanitního vozu a tvoření s balónkovým klaunem. V prostoru budovy si návštěvníci mohli prohlédnout výstavu s názvem 100 let je jen začátek. Ve spolupráci s Post Bellum pak v zahradě rozhlasové budovy výstava Příběhů našich sousedů. Kromě nevšedních zážitků si každý mohl odnést malý dárek, nebo originální karikaturu.

Tým Českého rozhlasu Karlovy Vary děkuje všem partnerům i návštěvníkům za krásně prožitý slunečný den.

Fotogalerie:

autoři: Monika Červená , nkr
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.