Pojďte s námi do přírody: Začíná další ročník cyklu přírodovědných přednášek
Letos se koná 21. ročník cyklu přírodovědných akcí s názvem Pojďte s námi do přírody. Účastníci se mohou těšit na více než sto akcí – od mykologických exkurzí a ornitologických vycházek až po dětské výpravy. Projekt, který vznikl v Karlovarském kraji, se postupně rozšířil i do Plzeňského a Ústeckého kraje.
Od svého vzniku v roce 2005 se cyklus Pojďte s námi do přírody stal jedním z největších projektů tohoto druhu v západních Čechách. Za jeho vznikem stojí skupina nadšenců z řad přírodovědců a pedagogů, kteří se rozhodli opět sblížit širokou veřejnost s přírodou.
Na organizaci akce se podílí desítky institucí včetně Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, správy CHKO a přírodovědných muzeí v Karlových Varech a Tachově. Koordinátorem a hlavním zdrojem informací je Muzeum Cheb.
Letošní zahájení přírodovědného cyklu
Cyklus odstartuje už 18. dubna velikonoční vycházkou Koniklece u Zvoníčkova v Úhošťanech na pomezí Karlovarského a Ústeckého kraje. Sraz účastníků je v 9:45 na návsi u kostela sv. Havla. Další akce připadá na 25. dubna, kdy se dospělí i děti mohou vydat na výpravu za bezobratlými do lužního lesa v Milíkově.
Za pozornost stojí například výstava živých bezobratlých, která se uskuteční v Chebu v červnu. Součástí výstavy budou komentované prohlídky pro školy i veřejnost. Akce jistě potěší všechny příznivce zoologie, geologie a milovníky přírody.
Účastníci cyklu se mohou těšit na odborný doprovod, přístup k méně známým lokalitám a pestrou nabídku pro všechny věkové kategorie. Informace jsou k dispozici na webu muzea nebo e-mailem. Většina akcí je zdarma nebo za symbolické vstupné.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.