Počet nakažených v Karlovarském kraj vzrostl na 414. V karanténě jsou stovky žáků a studentů
Počet lidí aktuálně nakažených koronavirem v Karlovarském kraji vzrostl na 414. To je o 133 víc než před třemi dny, kdy krajská hygiena údaje zveřejnila naposledy.
Na Chebsku je aktivních 200 případů, na Karlovarsku 156 a na Sokolovsku 58. Dva muži ve věku 66 a 76 let na Chebsku s onemocněním covid-19 zemřeli. Nemoc se potvrdila také ve 24 mateřských, základních a středních školách z celkových 120 v kraji.
Pozitivních je 45 žáků, studentů a pedagogů. Do karantény kvůli tomu muselo už více než 700 dalších lidí ze škol. Od středy je také na 10 dnů zcela uzavřena na pokyn hygieniků základní škola Myslbekova v Ostrově.
Od počátku epidemie se v Karlovarském kraji nakazilo celkem 984 osob. Více než polovina nakažených je z Chebska – celkem 575. Informace Českému rozhlasu poskytla mluvčí krajské hygieny Michaela Zajíčková.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Loajalita výměnou za ochranu? USA poslaly členům NATO dotazník k Trumpově politice
-
Knedla po evropském triumfu cílí na světovou špičku. ‚Ještě nekončíme,‘ říká plavec po pařížském zlatu
-
Siréna u Omiše nezněla, vzali jsme děti a jeli přes plameny. Strach byl obrovský, říká česká turistka
-
Nízká úroda obilí? Zemědělství je rizikový podnik. Od toho jsou dotace, říká agrární ekonom Maier