Po stopách dávných časů. Hrad Loket vyhlásil fotografickou soutěž

28. březen 2022

Hrad Loket vyhlásil fotografickou soutěž s názvem Po stopách dávných časů. Z těch nejkrásnějších fotografií bude sestavena výstava na hradě.

Z depozitáře hradu bylo vybráno několik fotografií z různých pohledů na hrad, které jsou k vidění na webových stránkách hradu. Nafoťte co nejpodobnější barevnou fotografii k jedné z vybraných, přečtěte si podmínky, které jsou pod fotografiemi a pokud odešlete ji na emailovou adresu kultura@hradloket.cz.

V říjnu budou fotografie vyhodnoceny za přítomnosti odborného člena hodnotící komise z oblasti fotografie. Nejkrásnější fotografie budou vystaveny na hradě. Po skončení výstavy si výherci za odměnu odnesou svá díla vytištěná na plátně, čestnou vstupenku pro celou rodinu na hrad Loket s platností 1 roku a hradní dárkový balíček.

autoři: Petr Čimpera , nkr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.