Největší pouť v kraji je tady! V Sokolově se uskuteční Den horníků

13. září 2023

Tradiční průvod horníků, desítky atrakcí pro děti, stánky s občerstvením, řemeslnými výrobky a především bohatý kulturní program, tak bude vypadat letošní Den horníků, který se uskuteční v sobotu 16. září v Sokolově.

Odpolední program otevře sokolovská rodačka Lucie Večeřová & Koala na hlavním pódiu na náměstí Budovatelů. Vystoupí také Bohouš Josef a jeho kapela Burma Jones. Hlavními hvězdami dne pak budou skupina Poletíme?, ANNA K a závěrem večera Majk Spirit.

V areálu lesoparku Bohemia se o hudební program postarají kapely a interpreti jako Milan Samko, Bezladu, Wostrey!, Tra-Mall, Cover Group či Crash a Hailey Groupies. Na programu tam také bude ukázka techniky Armády ČR.

V ulici Pionýrů se představí Policie ČR a Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje. Staré náměstí bude patřit prezentaci národních kuchyní a kulturní vystoupení národnostních menšin. Návštěvníci se mohou těšit na národní pokrmy z Maďarska, Mongolska, Rumunska, Srbska a mnoho dalších.

Řidiči jedoucí na letošní svátek horníků v Sokolově se musejí připravit na řadu dopravních omezení. V sobotu 16. září bude zcela uzavřeno pro vjezd nám. Budovatelů, ul. 5. května, ul. Odboje, ul. Pionýrů, ul. Roosewelta. Omezen bude také provoz v ulicích K. H. Borovského, Komenského, Hálkova, Křížová a v Nábřežní.

autoři: Zlata Kinská , nkr
Spustit audio