Na koupalištích v Karlovarském kraji chybí brigádníci

22. květen 2023 09:15

Provozovatelé přírodních koupališť v Karlovarském kraji už pomalu vyhlíží začátek letní sezony. Momentálně dokončují nejrůznější přípravy. Patří mezi ně i shánění brigádníků.

Některá přírodní koupaliště se na zahájení sezóny teprve připravují, jiná už provoz zahájila, většinu ale spojuje jedna věc. Neustále hledají potřebné brigádníky, kterých je málo. Problém s tím mají každoročně taky provozovatelé v Karlovarském kraji, například na koupališti Michal v Sokolově.

„Je to velmi aktuální. Na celou letní sezonu sháníme brigádníky na pozici pokladního, plavčíků a mistra plavčího,“ uvedl jednatel koupaliště Jiří Štěpán. Právě plavčíci jsou potřeba, aby dohlíželi na bezpečnost u vody. Jejich shánění je ale obtížné, musí mít totiž speciální kurz. Najít personál musí do 1. června.

Volnočasový areál Rolava v Karlových Varech, který je už v plném provozu, má zatím tři brigádníky, potřeboval by jich ale pětinásobek. „Dá se říct, že sháníme lidi od března. Snažíme se oslovit také mládež, která u nás loni a předloni pracovala. Moc se nám nedaří,“ říká za provozovatele Simona Vránová.

Pokud by se nepodařilo sehnat dostatek brigádníků, museli by je částečně zastoupit stálí zaměstnanci koupališť.

autoři: Dominik Hron , nkr
Spustit audio