Muž nabízel na internetu auta. Nedodal je a připravil lidi skoro o 700 tisíc korun

19. květen 2024 12:00

Až pětileté vězení za podvod hrozí devětadvacetiletému muži z Karlových Varů. Muž podle policie inzeroval na bazarovém portálu na internetu vozidla a stroje, za které inkasoval peníze, zboží ale nedodal. Čtyřem potenciálním kupcům tím způsobil škodu 680 tisíc korun.

„Muž nabídl k prodeji traktor, za který mu zájemce poslal v sedmi platbách celou kupní cenu 250 tisíc korun. Nicméně stroje se nedočkal. Oznámil proto podezření z podvodu na policii ve Zlíně," uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Stejným způsobem připravil o peníze další tři zájemce o koupi historického vozidla Škoda Felicia, za které mu zaplatili zálohy v rozmezí od 100 do 200 tisíc korun, nicméně vozidlo ani po urgencích neobdrželi," doplnila Kozumplíková.

Trestní oznámení přijali policisté ve Zlíně, Kroměříži a Ústí nad Orlicí v červnu a prosinci loňského roku. „Všechna trestní oznámení poté prověřovali kriminalisté ve Zlíně, protože jednotlivá trestní oznámení vykazovala stejné znaky," uvedla mluvčí.

Kriminalisté zjistili, že peníze, které zájemci za vozidla platili, vybírala z bankomatu tatáž žena. „Dalším šetřením vyšlo najevo, že žena poskytla svůj účet k dispozici neznámému muži. Podle jeho instrukcí vybírala peníze, které si nechával za nabízené zboží posílat na její účet, a předávala mu je. Později jej žena při rekognici neomylně poznala mezi dalšími muži," dodala Monika Kozumplíková.

Muž se ke svému jednání přiznal. „Za stejnou trestnou činnost byl v minulosti trestaný již sedmkrát. V současné době ho prověřují policisté na dalších místech Česka," uvedla mluvčí. Policisté podali návrh na podání obžaloby proti muži.

autor: Radim Jehlík | zdroj: ČTK
Spustit audio