Milovníci kol se dočkají dalšího nového úseku Cyklostezky Ohře

2. prosinec 2023 14:30

Na Cyklostezce Ohře, která patří mezi nejoblíbenější a hlavně nejnavštěvovanější cyklistické trasy v regionu, budou v novém roce probíhat stavební práce. Karlovarský kraj zde nechá vybudovat zcela nový úsek z Dalovic do Všeborovic o celkové délce přesahující 1,7 kilometru.

Chystaný úsek povede po levém břehu řeky Ohře. Začínat bude v Bohaticích v místě takzvané Drahovické lávky a pokračovat bude až k místní komunikaci Výletní, která prochází chatovou osadou Všeborovice.

V rámci projektu mimo jiné dojde k vybudování lávky přes Vitický potok o délce 41 metrů a skalní masív protne tunel dlouhý 9 metrů. Počítá se i s kácením zeleně, náhradní výsadbou za odstraněné dřeviny a instalací nového veřejného osvětlení.

„Zadali jsme veřejnou zakázku, protože jsme projektově připravení, máme stavební povolení. Na tento úsek, který je technologicky poměrně složitý, protože tam bude kratší tunel ve skále, jsou náklady 35 milionů korun DPH. Nicméně měli bychom 85 procent získat zpět z Evropských fondů,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Stavební práce by měly být zahájeny na začátku příštího roku a dokončeny v dubnu 2025.

autor: Radim Jehlík
Spustit audio