Letošní Noc s operou se blíží, plzeňským hrabětem Draculou se stane Jozef Hruškoci

5. červen 2024

Měsíc červen je časem, kdy je kulturní program v Plzni doslova nabitý zajímavými událostmi. K vrcholům bude zcela určitě patřit uvedení muzikálu Dracula pod širým nebem v rámci projektu Noc s operou. Hlavní roli uhrančivého transylvánského hraběte Draculy ztvární Jozef Hruškoci, člen muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla.

Zakončení divadelní sezóny operou pod širým nebem je v Plzni tradicí od roku 2015. V přírodním amfiteátru jsou uváděná velkolepě pojatá operní díla, kterým nadšeně aplaudují tisíce diváků. Často i ti, kteří do divadla běžně nechodí, ale zcela je pohltí atmosféra a mimořádný umělecký zážitek ve venkovním prostoru.

Hostem letošního projektu Noc s operou bude Dracula – nejúspěšnější český muzikál všech dob od autorské trojice Karel Svoboda, Zdeněk Borovec, Richard Hes, který pro plzeňské uvedení (mimochodem první mimopražské) režijně zpracoval Lumír Olšovský.

Muzikál Dracula bude v rámci projektu Noc s operou uveden 25. 6. v plzeňském amfiteátru, premiéra na Nové scéně se uskuteční 7. září.

Spustit audio