Léto s tebou

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy pár - vztah - milenci

Jsou autorské dvojice, které spolu tvořily jen několik let, ale jejich skladby se hrají stále. Jednou z nich bylo i duo Schelinger–Čech, které se svou tvorbou zařadilo mezi klasiky české rockové hudby. K jednomu jejich letnímu hitu se vrátíme v těchto Hvězdách, hitech, legendách.

Léto a písničky, které k němu patří, to je téma těchto Hvězd, hitů, legend. Písničky o slunných dnech a jasných nocích, o letních láskách i zklamáních, o jejich začátku i konci. A také o naději, vroucích přáních a vzpomínkách.

Je také o tom, jak si každý po svém užíváme letní pohodu. Někdo cestuje, někdo se těší na letní déšť, jiný se v létě zamiluje a na letní noci má pak krásné vzpomínky. Podle mnohých z nás je léto nejpříjemnějším obdobím v roce a zřejmě i proto je o něm nejvíce písniček.

Jiří Schelinger a František Ringo Čech spolu napsali takové hity jako Jahody mražený, Díky za všechno, mámo má, Co dělá Indián, Lupič Willy a také jeden stále dojímající hit letní. Vyšel v roce 1976.

Čechův soubor se tehdy jmenoval Skupina Františka Ringo Čecha, nacházel se v těchto letech v přechodu mezi žvýkačkovou hudbou, hardrockem. Jiří Schelinger se postupně projevil jako zdatný autor písní a s Františkem Ringo Čechem jako textařem vytvořili silnou autorskou dvojici.

Jejich skladba Léto s tebou patří k těm, které v nás i po létech oživují vzpomínky a vrací nás do mládí.