Letní tábory dodržují přísnější hygienická pravidla kvůli koronaviru. Ranč Vránov přesto hlásí plno

30. červenec 2020 09:00

Provozovatelé ranče Vránov na Sokolovsku nejprve nevěděli, jestli se u nich vůbec letošní ročník rekreačních táborů uskuteční. I k jejich překvapení ale hlásí plno.

Strach, nejistota a obavy z vrácení peněz rodičům. To prožívali provozovatelé ranče Vránov ještě několik měsíců zpátky. Kvůli pandemii koronaviru a přísným hygienickým opatřením nevěděli, jestli bude možné uspořádat letošní ročník rekreačních táborů.

„My jsme to měli letos strašně složité v tom, že rezervace vyšly v půlce ledna, takže tábor byl plně obsazený. Odevzdání přihlášek a platba byly do poloviny března. Byli jsme připraveni na to, že tábor nebude a budeme všem vracet peníze,“ přiblížila situaci provozovatelka tábora Šárka Vránová.

Nakonec ale 18. ročník s tématem Robinsonův ostrov vynechat nemuseli a jak se ukázalo, zájem dětí o pobyt v přírodě právě i kvůli koronaviru vzrostl. Možným důvodem nárůstu zájmu může být právě lákavé téma turnusů. „Každý rok máme jiné téma, letos máme Robinsonův ostrov. Oddíly jdou na své ostrůvky, ty mají pět minut od tábora, večer hrajeme hru o imunitu a následuje kmenová rada,“ dodala Vránová.

Jak se dětem na táboře líbí, si poslechněte v reportáži:

autoři: Dominik Hron , nkr | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio