Lesy v okolí Mariánských Lázní skrývají řadu zajímavostí. Vyrazte třeba ke 100 let staré kapličce

26. červenec 2019 14:00

Když se řekne Mariánské Lázně, představí si většina z nás Zpívající fontánu, kolonádu s prameny nebo park Boheminium. Ale i okolní lesy skrývají celou řadu dalších zajímavostí. K těm se dostanete po turistických trasách.

Jednotlivé trasy představila Barbora Tintěrová z mariánskolázeňského infocentra: „Je zde trasa Edwardova (modrá), trasa Johanna Wolfganga Goethe (červená), Královská trasa (žlutá) a zelená podle knížete Metternicha.“

Pokud půjdete po červené a z asfaltové cesty odbočíte na jednu z lesních cest, dojedete až k nejvyhledávanějšímu místu zamilovaných – ke Kapličce Lásky. „Toto označení si oblíbili Mariánskolázeňští, protože tuto kapličku nechal postavit pan Julius Laska, který byl od roku 1889 ředitelem místního divadla. Kapličku nechal postavit na památku své matky. Bylo to jeho oblíbené místo a chodil se sem modlit za její uzdravení,“ vysvětlila Tintěrová.

Autorem novogotické stavby je Josef Forberich. Kapli postavil v roce 1909.

Geologický park uprostřed lesa

Geologický park v Mariánských Lázních

Kousek od kapličky můžete při procházce lesem narazit na sbírku hornin Slavkovského lesa. „Sbírka je sem uměle zasazena, ale tak, aby horniny opravdu odpovídaly té oblasti. U každého zastavení, kterých je celkem šestnáct, se nachází informační tabule, kde se dozvíte, odkud hornina pochází,“ popsala Tintěrová.

Nejlepší začátek geologického parku je podle pracovnice informačního centra za městským muzeem, které se nachází na Goethově náměstí. Poté stačí následovat červenou stezku celým lesem.

autoři: Jana Strejčková , nkr | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio