Krajský parlament dětí a mládeže má nové vedení. Předsedou je Viet Anh Tran

5. prosinec 2023

Krajský parlament dětí a mládeže (KPDM) nedávno vyměnil své vedení. To předešlé skončilo po ročním funkčním období.

Nově zvolení zástupci v čele s předsedou Vietem Anh Tranem chystají větší spolupráci s městskými parlamenty nebo realizovat vznik vlastního podcastu.

Během uplynulého funkčního období se parlamentu podařilo uskutečnit několik aktivit, kterými se snažil přiblížit mladým dění v regionu a poskytnout jim prostor pro sdílení svých názorů, jak život v kraji zlepšit. Na začátku roku se jeho zástupci sešli s prezidentem Petrem Pavlem, kterému předali dokument shrnující největší problémy kraje z pohledu mladých. Těmi jsou nedostatečná nabídka vzdělání a kvalifikované práce nebo nevyhovující dopravní spojení.

V návaznosti na to byl v rámci KPDM zřízen výbor zaměřující se přímo na oblast dopravy. Parlament se také vydal do krajských základních a středních škol, aby se studenty debatoval o situaci v kraji. Ve spolupráci s organizací Kotec o.p.s. pro ně navíc připravil sérii besed o sebepoškozování.

„Rádi bychom pokračovali v dosavadním úspěšném směřování parlamentu, zároveň ale přicházíme se spoustou nových nápadů. Jmenovat bych mohl například debatní kroužek nebo plánované podcasty. Chceme také více prohlubovat spolupráci s ostatními regionálními a městskými parlamenty a pokračovat v besedách na školách v našem kraji,“ nastínil plány KPDM nový předseda Viet Anh Tran.

Spustit audio