Kontroly zmrzliny nedopadají dobře

3. srpen 2022

Kdo by si v létě rád nedopřál zmrzlinu? I tuto oblíbenou pochoutku kontrolují inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

JUDr. Pavlína Lehká ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Plzni potvrdila v našem vysílání, že kontroly zmrzliny stále vykazují nedostatky. Velmi často výrobci správně nedezinfikují výrobní zařízení a zmrzlina pak obsahuje nepovolené bakterie.

Hovořili jsme také o tom, zda se dá zabránit tomu, aby zákazníci v obchodech neosahávali nebalené pečivo. A dozvíte se, jestli se může reklamovat hořká cuketa.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.