KnihoCon: Neobvyklá oslava Dne dětí v Karlových Varech láká teenagery

28. květen 2024

Krajská knihovna Karlovy Vary připravuje pro teenagery jedinečnou oslavu Dne dětí, která se ponese v duchu literatury, her a kreativity. Akce nazvaná KnihoCon se bude konat v sobotu 1. června 2024 od 11 hodin na pobočce Lidická a slibuje návštěvníkům bohatý program plný zábavy a soutěží o zajímavé ceny.

KnihoCon je ideální příležitostí, jak oslavit Den dětí jinak. Program zahrnuje širokou škálu aktivit, které potěší každého návštěvníka. Milovníci videoher si přijdou na své u Xboxu, zatímco fanoušci deskových her budou mít možnost zahrát si své oblíbené stolní hry. Fotokoutek bude připraven pro všechny, kteří si chtějí odnést vzpomínku na tento výjimečný den.

Součástí programu je také Knižní kvíz, kde mohou účastníci otestovat své literární znalosti, a Karlovarská losovačka o knihy, která přinese šanci vyhrát zajímavé knižní tituly. Kreativci ocení workshop zaměřený na tvorbu cosplayů nebo přednášku o ComicConu a Jak se stát cosplayerem.

Vyvrcholením dne bude Cosplay soutěž, kde mohou soutěžící předvést své vlastní kostýmy a získat hodnotné ceny. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny v 17 hodin. Celý den pak zakončí Literární beseda s autorkou Alenou Adrianet Heinrichovou, která představí své knihy a odpoví na otázky fanoušků.

autoři: David Forst , nkr
Spustit audio