Karlovy Vary opraví pece krematoria a obnoví jeho provoz

28. listopad 2018 14:00

Shodli se na tom noví radní. Do budoucna by pak chtělo město spolu s krajem zvážit možnost stavby nového, krajského krematoria, potvrdila primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

„Na radě jsme schválili v rozpočtu zhruba 7,5 milionu korun, které by měly být v příštím roce uvolněny na vybudování nové pece. Ta by se měla budovat v původních prostorách, takže doufám, že zhruba tak v červenci by mohlo být krematorium plně v provozu,“ řekla Pfeffer Ferklová.

Po ukončení provozu pece se v budově krematoria dál konaly pohřební obřady, ale samotná kremace se odehrávala v krematorium v Hrušovanech v severních Čechách.

Uzavřené krematorium, do kterého už bývalé vedení Karlových Varů nechtělo investovat s ohledem na to, že dnes už je v hustě obydlené části města, bylo jedním z témat před komunálními volbami.

Podle primátorky by opravené pece měly vydržet asi pět let, a tak je čas najít případně místo pro nové krematorium někde na okraji města.

Kromě 7,5 milionu korun na technologie krematoria chce město uvolnit ještě asi dva miliony korun na opravy budovy. Další prostředky na vylepšení vzhledu obřadní síně má dodat soukromý provozovatel krematoria.

autor: nkr | zdroj: ČTK
Spustit audio