Karlovarská nemocnice se může pochlubit novým vybavením

7. srpen 2014

Karlovarská nemocnice získala nové monitorovací přístroje a operační stoly za 23,5 milionu korun. Moderní vybavení bylo zakoupeno díky dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad.

Přístroje za 12 milionů korun monitorují životní funkce pacientů. Sloužit budou nejenom urgentnímu příjmu, ale i jednotkám intenzivní péče. Personál tak nebude muset pacienty odpojovat a opět připojovat při každém přesunu. Pokud se navíc stane neočekávaná událost, přístroje ji zaznamenají a lékař může ihned podle údajů reagovat.

„Jsem rád, že nemocnice získala zcela nové vybavení, které zvyšuje komfort poskytované zdravotní péče. V modernizaci nemocnice budeme i nadále pokračovat,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák.

Čtěte také

Téměř současně s monitorovacími přístroji dorazila i zásilka šesti nových operačních stolů za 11,5 milionu korun. Ty mají usnadnit personálu manipulaci s pacienty. Stoly jsou polohovatelné a jejich vrchní desky se dají odpojit tak, že na nich lze pacienty rovnou převážet. Jedna z desek je navíc z polykarbonátu, takže umožní provádět i některé typy operací s použitím rentgenu.

autor: Radim Jehlík
Spustit audio