Ježíškova vnoučata se blíží k rekordnímu počtu splněných přání

16. listopad 2018 09:00

12. listopadu odstartoval druhý ročník charitativního projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Na jeho webu si mohou potencionální dárci vybírat, komu splní letošní vánoční sen. 

Do Českého rozhlasu dorazilo prostřednictvím několika set domovů pro seniory a dalších pečovatelských zařízení přes deset tisíc přání od osamělých seniorů. Od spuštění projektu si přání zarezervovalo už zhruba 10 400 dárců, nicméně počet přání bude pořád narůstat.

„Jsem velice rád, že tento charitativní projekt opět propojí lidi nejrůznějších věkových skupin napříč celou Českou republikou. Český rozhlas navíc posluchačům zprostředkuje krásná setkání a radost ze splněných přání,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. 

Mezi nejčastější přání dříve narozených patří například drobná elektronika, oblečení, hygienické potřeby a sladkosti. Velké oblibě se také těší zážitková přání, jakými jsou výlety do krajů dětství, doprovod na koncert nebo uspořádání zábavného odpoledne přímo v domově.

„Chceme společně starým, mnohdy osamělým lidem v domovech pro seniory udělat hezčí Vánoce. Ukázat jim, že žijeme ve společnosti, kde na sobě záleží i lidem, kteří se mezi sebou neznají. Máme radost, že se k nám přidávají nejen jednotlivci ale i celé firmy. Pomáhat je přece úplně normální,“ řekl vedoucí projektu Ježíškova vnoučata Martin Ondráček.

Domovy se mohou do projektu stále přihlašovat, stačí poslat e-mail na adresu vnoucata@rozhlas.cz. Jednotlivá přání naleznete na webu.

V loňském roce posluchači Českého rozhlasu splnili přes 14 tisíc přání a Ježíškova vnoučata dobrovolně podpořili také Karel Gott, Eva Samková, Lucie Bílá nebo Tomáš Klus.

Projekt Ježíškova vnoučata doprovodí nejen rozhlasová kampaň na všech stanicích Českého rozhlasu, ale také komunikace na sociálních sítích Facebook a Instagram s oficiálním hashtagem #jeziskovavnoucata.

autor: nkr | zdroj:
Spustit audio