Hovězí maso na česneku

Pokrm se připravuje výhradně z kvalitního masa. Silnou a plnou chuť neředíme větším množstvím vývaru nebo vody, ale ponecháme ho menší množství. Nejde tedy o omáčku, ale o sos.

Suroviny:

600 g zadního hovězího masa

50 g uzené slaniny

3 cibule

2 lžíce sádla

1 větší palička česneku

1 lžíce másla

2 lžíce hladké mouky

mletý pepř, sůl

vývar na podlévání

Postup:

Nejprve si připravíme máslo, které utřeme s moukou a uděláme z něj několik kuliček. Hovězí maso otřeme vlhkou utěrkou. Přes vlákno nakrájíme na plátky, naklepeme, osolíme, opepříme a potřeme utřeným nebo prolisovaným česnekem. V kastrolu rozpálíme sádlo, dozlatova v něm orestujeme najemno nakrájenou cibuli a slaninu. Do tohoto základu vložíme připravené maso, z obou stran ho opečeme a poté podlijeme horkým vývarem. Přiklopíme poklicí a dusíme. Během dušení maso obracíme a podle potřeby podléváme. Měkké maso vyjmeme a odložíme na teplé místo.

Šťávu vysmahneme a vložíme do ní kuličky másla. Když se máslo rozpustí, přilijeme vývar do požadované hustoty. Zvolna provaříme ještě cca 20 minut. Šťávy neděláme příliš mnoho. Musí být silná, neředěná. Nejde o omáčku, ale jen o sos.

Vhodnou přílohou jsou bramborové knedlíky, podle chuti i dušená rýže, vařené brambory nebo jen chléb a saláty z čerstvé zeleniny.

autor: Mirka Kuntzmannová | zdroj: Český rozhlas Plzeň