Festival Souznění v Ostrově nabídne vystoupení Pavla Šporcla i několik seminářů

23. květen 2022

V úterý 31. května bude Základní umělecká škola v Ostrově nad Ohří, pořádat hudební festival Souznění. Program všech čtyř dnů festivalu je velmi pestrý.

Ve dnech 31. května až 3. června proběhne v Ostrově festival Souznění, ve kterém čeká studenty Základní umělecké školy Ostrov a veřejnost týden umění, ve kterém vedle sebe souzní hudba, tanec a výtvarné umění. Jeho cílem je zapojit do společných seminářů nejen tanečníky, divadelníky, ale i hudebníky. Účinkující tak si tak mohou vzájemně předat inspiraci a sdílet své zkušenosti po dobu celého festivalu.

První den na festivalu vystoupí houslista světového jména Pavel Šporcl, který zároveň před svým vystoupením povede seminář pro houslisty z ostrovské ZUŠ. Podobně to bude vypadat i druhý den, kdy vystoupí Balet Praha, který také pro tanečníky uspořádá seminář. 

Součástí programu je i výtvarný seminář, vedený akademickým malířem Františkem Tumpachem. Ten bude zakončen vernisáží v Oranžérii Městské knihovny Ostrov. Těšit se můžete i na řadu koncertů, na kterých se představí jak sólisté ZUŠ Ostrov, tak také různé kapely.

Lístky na vystoupení Pavla Šporcla a na Balet Praha je možné koupit v infocentru DK. Na akce konané v parku a Oranžérii je vstup volný.

autoři: David Forst , nkr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...