Festival Caminos opět nabídne víkend plný exotických zážitků

29. květen 2024

Už tento víkend se uskuteční druhý ročník oblíbeného cestovatelského festivalu Caminos. Od 31. května do 2. června se nádherné prostředí Bečovské botanické zahrady promění v dějiště plné inspirace, dobrodružství a kulturního obohacení.

Tento festival, který se rychle stal tradičním a vyhledávaným, slibuje bohatý program, který nadchne všechny návštěvníky bez ohledu na věk. Festival Caminos přináší pestrou škálu aktivit. Těšit se můžete na fascinující cestovatelské přednášky a promítání, kde se zkušení cestovatelé podělí o své zážitky a poznatky z různých koutů světa.

Pro mladší návštěvníky je připraven speciální program „Pro mládež“ v učebně „Na sádkách“, kde se budou konat edukativní povídání a promítání, které přiblíží krásy a rozmanitosti světa.

Atmosféru festivalu doplní exotické tance a bubnování, které přinesou do Bečovské botanické zahrady rytmy a energii z dalekých krajů. Návštěvníci se mohou zapojit do workshopů cestovatelského vaření, kde se naučí připravovat tradiční jídla z různých zemí. Milovníci dobrého jídla si také přijdou na své u stánků s občerstvením, které nabídnou speciality mexické, indické, vietnamské či japonské kuchyně.

Kromě kulturních a kulinářských zážitků nabídne festival i sportovní vyžití. Děti i dospělí se mohou zapojit do soutěží v rychlostní jízdě na koloběžce, vodním stand up paddleboardu, lezecké bio feratě nebo v pečení o nejlepší bábovku. Nebudou chybět ani hudební koncerty a stand up povídání, které zpestří celý program a dodají festivalu nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud se obáváte nepříznivého počasí, nemusíte mít strach. Organizátoři zajistili velkokapacitní stany, které zajistí, že si festival užijete za každého počasí.

autoři: David Forst , nkr
Spustit audio