Elita ženského světového basketbalu se opět sejde v KV Areně

26. srpen 2014

České basketbalistky čeká tradiční turnaj v Karlových Varech. Už popáté v řadě se vrací do KV Areny, aby se zde od úterý do čtvrtka herně připravovaly na světový šampionát. Za soupeřky jim budou zvučné světové reprezentace – Korea, Kanada a Srbsko.

Turnaj bude pro český národní tým druhou herní prověrkou před letošním světovým šampionátem, na který Češky odjedou jako obhájkyně stříbra. To získaly před čtyřmi lety právě v KV Areně.

Domácí hráčky si pozvaly zajímavý mix soupeřek, ve kterých se snoubí různé basketbalové styly. To má jeden pragmatický důvod, jak vysvětluje trenér národního týmu Lubor Blažek.

„I světový šampionát bude mix stylů. Turnaj se nám podařilo sestavit tak, aby se nám to povedlo mixovat jako na MS. Nebude to jednoduché. Kanadu, i když dobře známe, jsme už léta neporazili. Korea je druhý nejlepší tým Asie a co se týče Srbska, to je tým, se kterým nemáme dobrou zkušenost z ME,“ říká Blažek.

Čtěte také

Na kvalitu soupeřek poukazuje i původem karlovarská basketbalistka Alena Hanušová. „Korea bude hrát rychlý basket. S nimi se hned na začátku proběhneme. Srbky nemáme rády už od Evropy a stejně jako Kanada hrají hodně do těla,“ potvrzuje Hanušová.


Program turnaje:
26.8.2014 Kanada – Srbsko 17:00
26.8.2014 ČR – Korea 19:30
27.8.2014 Srbsko – ČR 17:00
27.8.2014 Korea – Kanada 19:30
28.8.2014 Korea – Srbsko 17:00
28.8.2014 ČR – Kanada 19:30

Hanušová se na turnaj v KV Areně každoročně těší. Má pro ni zvláštní nádech. „Beru to tak, že se každý rok vracím domů. Je to jediné místo, kam mě přijedou podpořit bývalé spoluhráčky a rodina. Navíc je fajn, že nemusím jezdit přes celou republiku, ale mám to 15 minut,“ dodává Alena Hanušová.

Trenér Lubor Blažek už bude mít pro karlovarský turnaj k dispozici pouze 15 hráček. Po přípravných zápasech v Trutnově totiž zúžil nominaci o dvě jména. S národním týmem už nepokračují Beáta Adamcová a Monika Satoranská.

Češky se utkají postupně s Koreou, Srbskem a Kanadou. Vstupné na jeden den zahrnující dvě utkání činí 90 korun, Permanentka na všechny tři dny je za 250 korun.

autor: Radim Jehlík
Spustit audio