Dostihy přilákají do Karlových Varů evropskou šlechtu

26. červenec 2022

V sobotu 30. července se bude od 10 hodin v Karlových Varech na dostihovém závodišti konat tradiční akce, kterou je dostihový den Velká cena Grand Bal Bohemien.

Dostih je pořádán při příležitosti každoročního setkání evropské šlechty a významných evropských osobností s názvem Karlovarský víkend 2022. Karlovarské závodiště se tak opět zaplní slavnostně oblečenými hosty z celé Evropy.

V dostihovém dni je připraveno šest dostihů a také dostih dřevěných koní, při kterém hosté z řad šlechticů závodí na dostihové dráze s maketami dřevěných koní. Překonávají při tom překážky stejně jako jezdci a koně v běžných překážkových dostizích.

Tradičně je připravena i soutěž o nejkrásnější klobouk. Vstupné je zdarma.

autoři: David Forst , nkr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.