Dobrovolníci v Chebu nasbírali téměř 7 tun odpadků v rámci akce Ukliďme Česko

29. březen 2021 14:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ukliďme Česko v Chebu

Pytle na odpadky, ochranné rukavice a navíc respirátory. To jsou pomůcky, které potřebovali účastníci akce Ukliďme Česko. V Chebu dobrovolníkům pomáhali i pracovníci místních technických služeb, a to nejen s odvozem odpadků.

Do celorepublikové akce Ukliďme Česko se včera zapojily tisíce dobrovolníků. Kvůli epidemické situaci a vládním nařízením lidé sbírali odpadky individuálně a pouze v rámci svého okresu. V Chebu dobrovolníkům už tradičně pomáhali pracovníci místních technických služeb. Rozdávali pytle na odpad a zajistili i jeho svoz.

„Připravili jsme speciální tým, svozovou techniku a zveřejnili jsme telefonní čísla, na které budeme přijímat požadavky od občanů, kteří nemohou svépomocí dopravit posbíraný odpad do sběrného dvora,“ řekl Michal Polák, vedoucí odpadového hospodářství.

Do akce se zapojila i radnice. „Vzali jsme si na starost úsek pod Zlatým Vrchem podél řeky. Je tam spoustu pneumatik, papíru, tašek. Sám jsem překvapený, kolik odpadků jsme přivezli,“ uvedl místostarosta Chebu Jiří Černý.

V loňském roce pracovníci technických služeb roztřídili celkem pět tun odpadků v rámci akce Ukliďme Česko.

autoři: Ivana Sedláčková , Naďa Krásná | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio