Do akce Ukliďme svět se zapojili i dobrovolníci z Kynšperka
V sobotu se po celém Česku uskutečnila tradiční akce Ukliďme svět, kterou každoročně organizuje Český svaz ochránců přírody. Do iniciativy se zapojili dobrovolníci z různých částí země s cílem vyčistit své okolí od nepořádku a odpadků. Jedním z míst, kde se dobrovolníci sešli, bylo i okolí Kynšperka nad Ohří.
Kynšperk nad Ohří je známý nejen svou překrásnou přírodou, ale také jako domov mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Poblíž města se nachází mokřad, který je biotopem pro mnoho ohrožených druhů a má významný ekologický význam. Bohužel, stejně jako mnohá jiná místa, i tato lokalita není ušetřena problému černých skládek.
Čtěte také
I tady se proto dobrovolníci v sobotu sešli, aby vyčistili krajinu od nepořádku a zajistili tak ochranu pro místní faunu a flóru. „Nachází se tady zvláště chráněné druhy rostlin, které jsou pro náš kraj natolik unikátní, že si krajina zasluhuje ochranu a péči. Jeden z nejvýznamnějších druhů je pěchava slatinná a ostřice davallova. Ale nachází se jich tu víc,“ uvedla Eva Řezníčková, předsedkyně Českého svazu ochránců přírody Kynšpersko.
Během akce dobrovolníci naplnili odpadky několik velkých pytlů a posbírali patnáct pneumatik.
Fotogalerie
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Trump se skutečně může stát naším nepřítelem. Buďme připraveni na nejhorší, zdůrazňuje Kolař
-
Superdávka bude se současným nastavením životního minima odrazovat lidi od práce, říká sociolog
-
Malíř sbíral od lidí důkazy o covidu v Číně. Nad cenzurou vyhrál, čelil ale výhrůžkám
-
Lékový ústav pozastavil očkování jednou šarží vakcíny Prevenar 20. Prověřuje souvislost s úmrtím dítěte