Den zdravého mozku a paměti se uskuteční online

26. listopad 2021 12:40

Kvůli nepříznivé epidemiologické situaci přesouvá Krajská knihovna Karlovy Vary odbornou konferenci s názvem „Den zdravého mozku a paměti – mozek, paměť a řeč“ do online prostředí. 

„Přihlášení účastníci obdrží před konferencí e-mailem odkaz, jehož prostřednictvím se budou moci připojit k online vysílání a vše sledovat z pohodlí domova či svého zaměstnání. Zájemci se musí na akci přihlásit na webu konference, akce je zdarma,“ uvedla projektová manažerka Michaela Kožíšková. 

Jak funguje mozek z hlediska řeči? Kde se v mozku nacházejí řečová centra? Jaké jsou poruchy řeči, jak o svou řeč pečovat a jak ji zachránit v případě mozkové mrtvice? Nejen tomu se bude věnovat konference skutečných odborníků na daná témata.

Konference se může zúčastnit jak odborná, tak laická veřejnost. Dopolední program je koncipován pro pedagogy, asistenty pedagogů, psychology, pěstouny, pracovníky dětských domovů a SOS vesniček, sociální pracovníky a další profesionály.  Odpolední program je zaměřen na rodiče, seniory a další zájemce z řad laické veřejnosti.

Na pořádání akce se spolu s Krajskou knihovnou Karlovy Vary podílí spolek Biblio a organizace Zlepši paměť. Koná se už v pondělí 29. listopadu od 9 hodin. 

Podrobný program a odkaz k přihlášení najdou zájemci na www.zlepsipamet.cz.

autor: nkr | zdroj: Krajská knihovna Karlovy Vary
Spustit audio