Cheb dá více peněz na úpravy hradu
Cheb dá letos na úpravy místního hradu sedm milionů korun. Vedení radnice totiž chce, aby do budoucna více ožil. Město si v loňském roce nechalo zpracovat podrobnou studii na zatraktivnění historické památky. Navrhuje hlavně postup při rekonstrukci hradu a jeho záchovné úpravy a kroky nutné ke zvýšení atraktivnosti objektu pro návštěvníky. Město zatím do hradu investovalo zhruba pět milionů korun ročně. V dalších letech by se měly prostředky pro hrad zvýšit asi na 15 milionů korun ročně.
Pokud zastupitelé studii schválí, měly by navrhované úpravy přijít v následujících letech až na 110 milionů korun. Zpracování studie přišlo na 440.000 korun. Podíl města byl jen 40.000 korun, zbytek byla dotace.
Vedení chebské radnice počítá letos se zpřístupněním vyhlídkové trasy podél hradeb, dokončena bude také rekonstrukce hradní kaple a provedou se přípravy na vznik přírodní scény. Po dokončení oprav by se měl Chebský hrad stát přitažlivějším pro turisty. Kromě samotného historického odkazu by měl nabízet i kulturní pořady a více se začlenit mezi okolní historické památky města.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Požár v Národním parku České Švýcarsko se rozšířil na 900 hektarů. Na místě zasahují i vrtulníky
-
Lysek: Množí se názory, že by EU už tentokrát neměla vyjednávat s Trumpem v rukavičkách
-
Čeští hokejisté do 18 let mají bronz z mistrovství světa, Lotyše porazili 4:1. Medaili slaví po 12 letech
-
Tři roky v ruském zajetí. Ukrajinský trumpetista popisuje hlad, násilí i těžký návrat do reality