Zprovozňování zahradních bazénů po zimě začalo

10. květen 2024

Začíná doba zprovozňování zahradních bazénů. Jak bazény na sezónu připravit, co všechno se musí na jaře udělat a kde neudělat chybu, radí Martin Zikula z plzeňské firmy, která bazény vyrábí a stará se o jejich servis.

Není to tak dlouho, co zasáhly část Evropy mrazy. Nízké teploty nevynechaly ani naši republiku. Ovocnáři sčítají škody v desítkách milionů. S úrodou se bude muset pro letošní rok rozloučit i spousta zahrádkářů, kterým mrazy poškodily nejenom ovocné stromy, ale i další kvetoucí rostliny. Jak poškozené rostliny ošetřit, ví plzeňský zahradník Přemysl Písař.

Dříve jsme nahrávali hudbu na kazety z rádií, půjčených gramofonových desek. Pak přišla cédéčka a také půjčovny. Výběr byl obrovský. Nastala éra vypalovaček a kopírování hudby. Vypálené disky už ale za ta léta přestaly hrát, a tak se vracíme opět k magnetofonovým kazetám. Internet nabízí neskutečné množství hudby. Jak pro poslech, tak i k nahrávání. Jak na to, se dozvíte od sběratele a milovníka kazet René Jaurise.

Poslechněte si také informace a rady od plzeňského cyklisty Antonína Bartoníčka. Dozvíte se, jak připravit kolo na první jarní vyjížďky. Brzdy, pláště, reflexní prvky, osvětlení a další. To vše by mělo být zkontrolováno.

Zveme vás také na návštěvu sběratele Milana Novobilského z Plzně. Jeho zájmem jsou gramofony a gramofonové desky. K tomuto koníčku se dostal prakticky už jako kluk.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio